85590 | Koi Fish, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85590 |
| Pattern Name | Koi Fish |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27 1/2" (70CM) |
| Vertical Repeat | 45" (114CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED COTTON, 84% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85590 | Koi Fish, Midnight - Schumacher Fabric
85590 | Koi Fish, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85590 |
| Pattern Name | Koi Fish |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27 1/2" (70CM) |
| Vertical Repeat | 45" (114CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED COTTON, 84% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85590 |
| Pattern Name | Koi Fish |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27 1/2" (70CM) |
| Vertical Repeat | 45" (114CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% RECYCLED COTTON, 84% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |




















