85724 | Grant Damask, Cobalt - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85724 |
| Pattern Name | Grant Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% TREVIRA CS, 48% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85724 | Grant Damask, Cobalt - Schumacher Fabric
85724 | Grant Damask, Cobalt - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85724 |
| Pattern Name | Grant Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% TREVIRA CS, 48% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85724 |
| Pattern Name | Grant Damask |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 52% TREVIRA CS, 48% POLYESTER FR |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |




















