85756 | Jefferson Tented Stripe, Robin'S Egg - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85756 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85756 | Jefferson Tented Stripe, Robin'S Egg - Schumacher Fabric
85756 | Jefferson Tented Stripe, Robin'S Egg - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85756 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85756 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















