85831 | Tulipano, Fountain - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85831 |
| Pattern Name | Tulipano |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 5 3/4" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85831 | Tulipano, Fountain - Schumacher Fabric
85831 | Tulipano, Fountain - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85831 |
| Pattern Name | Tulipano |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 5 3/4" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |
Original: $434.00
-65%$434.00
$151.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85831 |
| Pattern Name | Tulipano |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 5 3/4" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Jacobean |




















