85852 | Tropical Trees, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85852 |
| Pattern Name | Tropical Trees |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54 1/4" (138CM) |
| Vertical Repeat | 30 3/4" (78CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% COTTON, 22% POLYESTER, 2% JUTE, 72% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85852 | Tropical Trees, Blue - Schumacher Fabric
85852 | Tropical Trees, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85852 |
| Pattern Name | Tropical Trees |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54 1/4" (138CM) |
| Vertical Repeat | 30 3/4" (78CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% COTTON, 22% POLYESTER, 2% JUTE, 72% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Original: $252.00
-65%$252.00
$88.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85852 |
| Pattern Name | Tropical Trees |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54 1/4" (138CM) |
| Vertical Repeat | 30 3/4" (78CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 4% COTTON, 22% POLYESTER, 2% JUTE, 72% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |




















