85871 | Jungle Vine, Dark Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85871 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 77% COTTON, 23% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85871 | Jungle Vine, Dark Blue - Schumacher Fabric
85871 | Jungle Vine, Dark Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85871 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 77% COTTON, 23% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Original: $381.50
-65%$381.50
$133.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85871 |
| Pattern Name | Jungle Vine |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 9" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 77% COTTON, 23% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















