85880 | Banana Leaf Cut Out, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85880 |
| Pattern Name | Banana Leaf Cut Out |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85880 | Banana Leaf Cut Out, Blue - Schumacher Fabric
85880 | Banana Leaf Cut Out, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85880 |
| Pattern Name | Banana Leaf Cut Out |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85880 |
| Pattern Name | Banana Leaf Cut Out |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |




















