85902 | Rosie Posy, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85902 |
| Pattern Name | Rosie Posy |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/8" (33CM) |
| Vertical Repeat | 11 7/8" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% LINEN, 8% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85902 | Rosie Posy, Sky - Schumacher Fabric
85902 | Rosie Posy, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85902 |
| Pattern Name | Rosie Posy |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/8" (33CM) |
| Vertical Repeat | 11 7/8" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% LINEN, 8% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85902 |
| Pattern Name | Rosie Posy |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/8" (33CM) |
| Vertical Repeat | 11 7/8" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% LINEN, 8% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















