85981 | Fairview Cross Stitch Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85981 |
| Pattern Name | Fairview Cross Stitch Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






85981 | Fairview Cross Stitch Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
85981 | Fairview Cross Stitch Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85981 |
| Pattern Name | Fairview Cross Stitch Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85981 |
| Pattern Name | Fairview Cross Stitch Embroidery |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |




















