85990 | Heidi Plaid, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85990 |
| Pattern Name | Heidi Plaid |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/4" (26CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85990 | Heidi Plaid, Indigo - Schumacher Fabric
85990 | Heidi Plaid, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85990 |
| Pattern Name | Heidi Plaid |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/4" (26CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85990 |
| Pattern Name | Heidi Plaid |
| Collection | Prairie |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/4" (26CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















