86161 | Gianna Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86161 |
| Pattern Name | Gianna Embroidery |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86161 | Gianna Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
86161 | Gianna Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86161 |
| Pattern Name | Gianna Embroidery |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86161 |
| Pattern Name | Gianna Embroidery |
| Collection | Acquerello |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |




















