86420 | Gaetan Performance, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86420 |
| Pattern Name | Gaetan Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 10 5/8" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% ACRYLIC, 30% POLYESTER, 44% RECYCLED OLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86420 | Gaetan Performance, Indigo - Schumacher Fabric
86420 | Gaetan Performance, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86420 |
| Pattern Name | Gaetan Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 10 5/8" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% ACRYLIC, 30% POLYESTER, 44% RECYCLED OLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86420 |
| Pattern Name | Gaetan Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 10 5/8" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% ACRYLIC, 30% POLYESTER, 44% RECYCLED OLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |




















