86440 | Anders Performance, Mist - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86440 |
| Pattern Name | Anders Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86440 | Anders Performance, Mist - Schumacher Fabric
86440 | Anders Performance, Mist - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86440 |
| Pattern Name | Anders Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86440 |
| Pattern Name | Anders Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















