86530 | Hinata, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86530 |
| Pattern Name | Hinata |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/4" (49CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86530 | Hinata, Sky - Schumacher Fabric
86530 | Hinata, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86530 |
| Pattern Name | Hinata |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/4" (49CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Original: $294.00
-65%$294.00
$102.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86530 |
| Pattern Name | Hinata |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/4" (49CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Modern Chinoiserie |




















