86631 | Rowallan Trellis, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86631 |
| Pattern Name | Rowallan Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86631 | Rowallan Trellis, Midnight - Schumacher Fabric
86631 | Rowallan Trellis, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86631 |
| Pattern Name | Rowallan Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86631 |
| Pattern Name | Rowallan Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Damask |




















