86702 | Kapanga Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86702 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% LINEN, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86702 | Kapanga Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
86702 | Kapanga Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86702 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% LINEN, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $469.00
-65%$469.00
$164.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86702 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% LINEN, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















