86722 | Ayan, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86722 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% LINEN, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86722 | Ayan, Indigo - Schumacher Fabric
86722 | Ayan, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86722 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% LINEN, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Original: $164.50
-65%$164.50
$57.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86722 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% LINEN, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















