86960 | Denim Moire, Denim - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86960 |
| Pattern Name | Denim Moire |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 54" (137CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Moire |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86960 | Denim Moire, Denim - Schumacher Fabric
86960 | Denim Moire, Denim - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86960 |
| Pattern Name | Denim Moire |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 54" (137CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Moire |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86960 |
| Pattern Name | Denim Moire |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 54" (137CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Moire |




















