87030 | Wedge Weave, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87030 |
| Pattern Name | Wedge Weave |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54 5/8" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 82 3/8" (209CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% POLYCOTTON, 13% NYLON, 78% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






87030 | Wedge Weave, Blue - Schumacher Fabric
87030 | Wedge Weave, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87030 |
| Pattern Name | Wedge Weave |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54 5/8" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 82 3/8" (209CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% POLYCOTTON, 13% NYLON, 78% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87030 |
| Pattern Name | Wedge Weave |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 54 5/8" (139CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Vertical Repeat | 82 3/8" (209CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% POLYCOTTON, 13% NYLON, 78% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |




















