87075 | Eisenhower Faille, Cobalt - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87075 |
| Pattern Name | Eisenhower Faille |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% POLYESTER, 25% NYLON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Ottoman |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87075 | Eisenhower Faille, Cobalt - Schumacher Fabric
87075 | Eisenhower Faille, Cobalt - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87075 |
| Pattern Name | Eisenhower Faille |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% POLYESTER, 25% NYLON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Ottoman |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87075 |
| Pattern Name | Eisenhower Faille |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 8 3/8" (21CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% POLYESTER, 25% NYLON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Ottoman |




















