87671 | Elara Performance, Blues - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87671 |
| Pattern Name | Elara Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 33% RECYCLED COTTON, 14% RECYCLED POLYESTER, 53% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



87671 | Elara Performance, Blues - Schumacher Fabric
87671 | Elara Performance, Blues - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87671 |
| Pattern Name | Elara Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 33% RECYCLED COTTON, 14% RECYCLED POLYESTER, 53% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87671 |
| Pattern Name | Elara Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/8" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 33% RECYCLED COTTON, 14% RECYCLED POLYESTER, 53% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















