87713 | Rocky Performance Velvet, Delft - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87713 |
| Pattern Name | Rocky Performance Velvet |
| Collection | Perfect Basics: Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


87713 | Rocky Performance Velvet, Delft - Schumacher Fabric
87713 | Rocky Performance Velvet, Delft - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87713 |
| Pattern Name | Rocky Performance Velvet |
| Collection | Perfect Basics: Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87713 |
| Pattern Name | Rocky Performance Velvet |
| Collection | Perfect Basics: Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |




















