90046.15.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90046.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 95%;HIGH UV POLYESTER - 5% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90046.15.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
90046.15.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90046.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 95%;HIGH UV POLYESTER - 5% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90046.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 95%;HIGH UV POLYESTER - 5% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |




















