90049.51.0 | Agonda Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90049.51.0 |
| Pattern Name | Agonda Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 114.17" |
| Vert. Repeat | 66.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;POLYACRYLIC - 32%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90049.51.0 | Agonda Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
90049.51.0 | Agonda Sheer, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90049.51.0 |
| Pattern Name | Agonda Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 114.17" |
| Vert. Repeat | 66.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;POLYACRYLIC - 32%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $392.18
-65%$392.18
$137.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 90049.51.0 |
| Pattern Name | Agonda Sheer |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 114.17" |
| Vert. Repeat | 66.5" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;POLYACRYLIC - 32%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















