90058.51.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90058.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 73%;SOLUTION DYED ACRYLIC - 27% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90058.51.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
90058.51.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90058.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 73%;SOLUTION DYED ACRYLIC - 27% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90058.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 73%;SOLUTION DYED ACRYLIC - 27% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |




















