Am100097.550.0 | Las Salinas, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100097.550.0 |
| Pattern Name | Las Salinas |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 65%;VISCOSE - 25%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100097.550.0 | Las Salinas, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100097.550.0 | Las Salinas, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100097.550.0 |
| Pattern Name | Las Salinas |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 65%;VISCOSE - 25%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100097.550.0 |
| Pattern Name | Las Salinas |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 65%;VISCOSE - 25%;LINEN - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















