Am100481.516.0 | Ashanti, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100481.516.0 |
| Pattern Name | Ashanti |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 35" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100481.516.0 | Ashanti, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
Am100481.516.0 | Ashanti, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100481.516.0 |
| Pattern Name | Ashanti |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 35" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100481.516.0 |
| Pattern Name | Ashanti |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 52.51" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 35" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 25%;COTTON - 16%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |




















