Bfc-3716.15.0 | Leighton, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3716.15.0 |
| Pattern Name | Leighton |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 43" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;VISCOSE - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bfc-3716.15.0 | Leighton, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
Bfc-3716.15.0 | Leighton, Blithfield Leighton - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3716.15.0 |
| Pattern Name | Leighton |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 43" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;VISCOSE - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Paisley |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | BFC-3716.15.0 |
| Pattern Name | Leighton |
| Collection | Blithfield Leighton |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 43" |
| Horz. Repeat | 17.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 51%;VISCOSE - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Paisley |




















