Bz060W0062 | Ridge Edge, Blue Shadow - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060W0062 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 53% WOOL 31% COTTON 7% ACRYLIC, 6% NYLON 2% VISCOSE 1% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bz060W0062 | Ridge Edge, Blue Shadow - Old World Weavers Fabric
Bz060W0062 | Ridge Edge, Blue Shadow - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060W0062 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 53% WOOL 31% COTTON 7% ACRYLIC, 6% NYLON 2% VISCOSE 1% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Original: $330.00
-65%$330.00
$115.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060W0062 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 53% WOOL 31% COTTON 7% ACRYLIC, 6% NYLON 2% VISCOSE 1% POLYESTER |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |




















