F1774/01.Cac.0 | Herrera, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1774/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Herrera |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 44%;VISCOSE - 31%;COTTON - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1774/01.Cac.0 | Herrera, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
F1774/01.Cac.0 | Herrera, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1774/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Herrera |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 44%;VISCOSE - 31%;COTTON - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1774/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Herrera |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 22" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 44%;VISCOSE - 31%;COTTON - 25% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















