F1788/11.Cac.0 | Castus, Aqueous Performance Weaves - Clarke And Clarke Fabric
Product image 1
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Brand Clarke And Clarke
Pattern Number F1788/11.CAC.0
Pattern Name Castus
Collection Aqueous Performance Weaves
Width 55"
Vert. Repeat 11"
Horz. Repeat 13.75"
Unit of measure YARD
Content RECYCLED POLYESTER - 87%;POLYESTER FR - 13%
Finish C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ;
Clean Code X
Durability HEAVY
Color Blue
Theme Animal Skin
Product Information
Shipping & Returns
Description
Brand Clarke And Clarke
Pattern Number F1788/11.CAC.0
Pattern Name Castus
Width 55"
Vert. Repeat 11"
Horz. Repeat 13.75"
Unit of measure YARD