F1793/02.Cac.0 | Arcata, Alfresco Indoor Outdoor Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1793/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Arcata |
| Collection | Alfresco Indoor Outdoor Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8.5" |
| Horz. Repeat | 14.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | 0 |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1793/02.Cac.0 | Arcata, Alfresco Indoor Outdoor Weaves - Clarke And Clarke Fabric
F1793/02.Cac.0 | Arcata, Alfresco Indoor Outdoor Weaves - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1793/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Arcata |
| Collection | Alfresco Indoor Outdoor Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8.5" |
| Horz. Repeat | 14.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | 0 |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1793/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Arcata |
| Collection | Alfresco Indoor Outdoor Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8.5" |
| Horz. Repeat | 14.2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | HIGH UV POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | 0 |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |




















