F924434 | Yutori Fabric Book, Torrey Pines, Mineral - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924434 |
| Pattern Name | Torrey Pines |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 36 (91.44 cm) |
| Repeat V | 32.75 (83.19 cm) |
| Construction | 51% Linen, 49% Cotton |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F924434 | Yutori Fabric Book, Torrey Pines, Mineral - Thibaut Fabric
F924434 | Yutori Fabric Book, Torrey Pines, Mineral - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924434 |
| Pattern Name | Torrey Pines |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 36 (91.44 cm) |
| Repeat V | 32.75 (83.19 cm) |
| Construction | 51% Linen, 49% Cotton |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | F924434 |
| Pattern Name | Torrey Pines |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 36 (91.44 cm) |
| Repeat V | 32.75 (83.19 cm) |
| Construction | 51% Linen, 49% Cotton |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 16000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |




















