Nd61300002 | Charlotte Stripe, Marine - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300002 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Nd61300002 | Charlotte Stripe, Marine - Old World Weavers Fabric
Nd61300002 | Charlotte Stripe, Marine - Old World Weavers Fabric
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300002 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | ND61300002 |
| Pattern Name | Charlotte Stripe |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 54" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 13.5" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















