Retouch.52.0 | Retouch, Retouch Faux Leather - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | RETOUCH.52.0 |
| Pattern Name | Retouch |
| Collection | Retouch Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 55%;POLYURETHANE - 45% |
| Finish | NETZERO SOIL & STAIN RESISTANT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | CONTAINS ZERO CHEMICAL SOLVENTS;BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Retouch.52.0 | Retouch, Retouch Faux Leather - Kravet Contract Fabric
Retouch.52.0 | Retouch, Retouch Faux Leather - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | RETOUCH.52.0 |
| Pattern Name | Retouch |
| Collection | Retouch Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 55%;POLYURETHANE - 45% |
| Finish | NETZERO SOIL & STAIN RESISTANT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | CONTAINS ZERO CHEMICAL SOLVENTS;BLEACH CLEANABLE |
Original: $86.55
-65%$86.55
$30.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | RETOUCH.52.0 |
| Pattern Name | Retouch |
| Collection | Retouch Faux Leather |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 55%;POLYURETHANE - 45% |
| Finish | NETZERO SOIL & STAIN RESISTANT ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | CONTAINS ZERO CHEMICAL SOLVENTS;BLEACH CLEANABLE |




















