S3767 Sky | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern# S3767 Sky. Enjoy this charming Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3767 Sky |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3767 Sky | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
S3767 Sky | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern# S3767 Sky. Enjoy this charming Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3767 Sky |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
$37.80
Original: $108.00
-65%S3767 Sky | Texture, Blue - Greenhouse Fabric—
$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern# S3767 Sky. Enjoy this charming Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3767 Sky |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |




















