S3777 Waves | Diamond/Ogee, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# S3777 Waves. Enjoy this superb Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3777 Waves |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 58.28% Polyester, 41.72% Cotton |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3777 Waves | Diamond/Ogee, Blue - Greenhouse Fabric
S3777 Waves | Diamond/Ogee, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# S3777 Waves. Enjoy this superb Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3777 Waves |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 58.28% Polyester, 41.72% Cotton |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Color | Blue |
$44.80
Original: $128.00
-65%S3777 Waves | Diamond/Ogee, Blue - Greenhouse Fabric—
$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Item# S3777 Waves. Enjoy this superb Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3777 Waves |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 58.28% Polyester, 41.72% Cotton |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Color | Blue |




















