S3798 Dark Blue | Stripes, Blue - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3798 Dark Blue |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 53.68% Cotton, 23.62% Polyester (Uv), 21.79% Olefin, .91% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3798 Dark Blue | Stripes, Blue - Greenhouse Fabric
S3798 Dark Blue | Stripes, Blue - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3798 Dark Blue |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 53.68% Cotton, 23.62% Polyester (Uv), 21.79% Olefin, .91% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3798 Dark Blue |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 53.68% Cotton, 23.62% Polyester (Uv), 21.79% Olefin, .91% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Blue |




















