S3799 Dark Denim | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3799 Dark Denim |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3799 Dark Denim | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
S3799 Dark Denim | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3799 Dark Denim |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3799 Dark Denim |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |




















