S7588 Lapis | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7588 Lapis
. Enjoy this impeccable Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7588 Lapis |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 65% Polyester, 35% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7588 Lapis | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
S7588 Lapis | Texture, Blue - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7588 Lapis
. Enjoy this impeccable Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7588 Lapis |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 65% Polyester, 35% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |
$88.00
S7588 Lapis | Texture, Blue - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Pattern S7588 Lapis
. Enjoy this impeccable Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7588 Lapis |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 65% Polyester, 35% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Blue |




















