Sc272500017 | Olympia Silk Taffeta, Celestial - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500017 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc272500017 | Olympia Silk Taffeta, Celestial - Scalamandre Fabric
Sc272500017 | Olympia Silk Taffeta, Celestial - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500017 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC272500017 |
| Pattern Name | Olympia Silk Taffeta |
| Collection | Silk Spectrum |
| Width | 54" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 0" |
| Pattern Repeat Width | 0" |
| FIBER CONTENT | 100% SILK |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |




















