Sc273160004 | Backyard Bengal, Cobalt - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160004 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc273160004 | Backyard Bengal, Cobalt - Scalamandre Fabric
Sc273160004 | Backyard Bengal, Cobalt - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160004 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC273160004 |
| Pattern Name | Backyard Bengal |
| Collection | Coast To Coast |
| Width | 52.75" |
| Match | 0 |
| Pattern Repeat Length | 11.5" |
| Pattern Repeat Width | 8.75" |
| FIBER CONTENT | 100% UV POLYESTER |
| END-USE QUALITY | HEAVY DUTY |
| Color | Blue |
| Theme | Animal Skin |




















