Siridao.15.0 | Siridao, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SIRIDAO.15.0 |
| Pattern Name | Siridao |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 11.69" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Siridao.15.0 | Siridao, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
Siridao.15.0 | Siridao, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SIRIDAO.15.0 |
| Pattern Name | Siridao |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 11.69" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SIRIDAO.15.0 |
| Pattern Name | Siridao |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 11.69" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 38%;NYLON - 13% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |




















