Symphony.73.0 | Symphony, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SYMPHONY.73.0 |
| Pattern Name | Symphony |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Animal/Insect |
| Notes | COORD WALLCOVERING: W4420,W4421,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Symphony.73.0 | Symphony, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
Symphony.73.0 | Symphony, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SYMPHONY.73.0 |
| Pattern Name | Symphony |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Animal/Insect |
| Notes | COORD WALLCOVERING: W4420,W4421,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | SYMPHONY.73.0 |
| Pattern Name | Symphony |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 82%;LINEN - 18% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Animal/Insect |
| Notes | COORD WALLCOVERING: W4420,W4421,W4422 |


















