W724488 | Yutori Fabric Book, Metro, Slate - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724488 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 27.75 (70.48 cm) |
| Repeat V | 32.5 (82.55 cm) |
| Construction | 31% Viscose, 22% Linen, 19% Modal, 17% Polyester, 11% Cotton |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic and Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W724488 | Yutori Fabric Book, Metro, Slate - Thibaut Fabric
W724488 | Yutori Fabric Book, Metro, Slate - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724488 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 27.75 (70.48 cm) |
| Repeat V | 32.5 (82.55 cm) |
| Construction | 31% Viscose, 22% Linen, 19% Modal, 17% Polyester, 11% Cotton |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic and Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724488 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 27.75 (70.48 cm) |
| Repeat V | 32.5 (82.55 cm) |
| Construction | 31% Viscose, 22% Linen, 19% Modal, 17% Polyester, 11% Cotton |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic and Modern |




















