W724499 | Yutori Fabric Book, Moulinet, Patina - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724499 |
| Pattern Name | Moulinet |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 0.875 (2.22 cm) |
| Repeat V | 1 (2.54 cm) |
| Construction | 37% Nylon, 30% Polyester, 15% Cotton, 13% Linen, 5% Lyocell |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 100000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W724499 | Yutori Fabric Book, Moulinet, Patina - Thibaut Fabric
W724499 | Yutori Fabric Book, Moulinet, Patina - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724499 |
| Pattern Name | Moulinet |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 0.875 (2.22 cm) |
| Repeat V | 1 (2.54 cm) |
| Construction | 37% Nylon, 30% Polyester, 15% Cotton, 13% Linen, 5% Lyocell |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 100000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724499 |
| Pattern Name | Moulinet |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 53 in (134.62 cm) |
| Repeat H | 0.875 (2.22 cm) |
| Repeat V | 1 (2.54 cm) |
| Construction | 37% Nylon, 30% Polyester, 15% Cotton, 13% Linen, 5% Lyocell |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 100000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Blue |
| Theme | Texture |




















