W9155 | Woven Essentials, Landon, Sky - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9155 |
| Pattern Name | Landon |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 3.62 (9.19 cm) |
| Repeat V | 0.5 (1.27 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9155 | Woven Essentials, Landon, Sky - Thibaut Fabric
W9155 | Woven Essentials, Landon, Sky - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9155 |
| Pattern Name | Landon |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 3.62 (9.19 cm) |
| Repeat V | 0.5 (1.27 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9155 |
| Pattern Name | Landon |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 3.62 (9.19 cm) |
| Repeat V | 0.5 (1.27 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |




















