12054 | Shev Isle - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Shev Isle SKU 12054 color Green theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12054 |
| Pattern Name | Shev Isle |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12054 | Shev Isle - Mag Fabric
12054 | Shev Isle - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Shev Isle SKU 12054 color Green theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12054 |
| Pattern Name | Shev Isle |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
$64.60
12054 | Shev Isle - Mag Fabric—
$64.60
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Shev Isle SKU 12054 color Green theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12054 |
| Pattern Name | Shev Isle |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |











