S3714 Nimbus | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3714 Nimbus |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3714 Nimbus | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
S3714 Nimbus | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3714 Nimbus |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
Original: $128.00
-65%$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3714 Nimbus |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |











