12056 | Shev Natural - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Shev Natural Pattern 12056 color Beige theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12056 |
| Pattern Name | Shev Natural |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12056 | Shev Natural - Mag Fabric
12056 | Shev Natural - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Shev Natural Pattern 12056 color Beige theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12056 |
| Pattern Name | Shev Natural |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |
$64.60
12056 | Shev Natural - Mag Fabric—
$64.60
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Shev Natural Pattern 12056 color Beige theme Chevron. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12056 |
| Pattern Name | Shev Natural |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |











